Dlaczego warto używać podręcznika To się liczy 2 w szkołach branżowych

Matematyka sprawia trudności uczniom w różnych szkołach. Często jest to przedmiot postrzegany jako mało przydatny w dorosłym życiu. Na szczęście na rynku istnieją podręczniki skutecznie przekonujące młodzież, że prawda jest inna. Jednym z nich jest książka “To się liczy 2” przygotowana przez wydawnictwo Nowa Era. Jest przeznaczona do używania w klasie 2. szkoły branżowej I stopnia.

Matematyka przydatna w przyszłości

Podręcznik “To się liczy 2” został opracowany przez Karolinę Wej i Wojciecha Babiańskiego. Autorzy postawili sobie za cel pokazanie uczniom, że doskonalenie umiejętności obliczeniowych będzie procentować w przyszłości. Na wielu stronach prezentowane są praktyczne sposoby wykorzystania matematyki w różnych zawodach. Ponadto zamieszczono nawiązania do zagadnień takich jak wypełnianie deklaracji podatkowych czy obliczanie zysku w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Może to zaciekawić młodych ludzi i zachęcać do samodzielnego zgłębiania wiedzy.

Atrakcyjna forma podręcznika

“To się liczy 2” to książka o bardzo atrakcyjnej formie graficznej. Ważne informacje są wyróżniane za pomocą kolorów lub odpowiednich czcionek. W treści można znaleźć dużą ilość wykresów, rysunków i tabel ułatwiających zrozumienie wiadomości. Ponadto podręcznik został podzielony na krótkie rozdziały, a każdy z nich ma podobny układ. Uczniowie mogą znaleźć przykładowe rozwiązania zadań oraz powiązane z nimi ćwiczenia wraz z odpowiedziami. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie swojej wiedzy, częściowo nawet bez pomocy nauczyciela.

Rozwijanie zainteresowań uczniów

Warto zwrócić uwagę, że podręcznik zawiera zbiór zadań, dzięki którym uczniowie swobodnie mogą rozwijać swoje zainteresowania. Są one pogrupowane tak, aby doskonaliły różne umiejętności matematyczne oraz pomagały w utrwalaniu wiedzy poznanej na zajęciach w szkole. W poszczególnych rozdziałach znajdziemy zestawy zadań powtórzeniowych, a także elementy logiki matematycznej w formie dowodów twierdzeń. Podręcznik “To się liczy 2” może sprawić, że nauka matematyki stanie się bardziej przyjemna i z tego względu propozycja wydawnictwa Nowa Era jest doceniana przez coraz szerszą grupę nauczycieli.