Idealny podręcznik do matematyki dla drugiej klasy szkoły branżowej

Uczę matematyki w szkole branżowej i muszę przyznać, że do tej pory ciężko mi było zdecydować się na jeden konkretny podręcznik, przy którym chciałabym zostać. Jakiś czas temu jednak zauważyłam na rynku edukacyjnym pozycję “To się liczy 2 dla szkoły średniej” i w końcu udało mi się odnaleźć to, czego szukałam od dawna. Ta pozycja to podręcznik przeznaczony dla uczniów drugiej klasy szkoły branżowej. Został on napisany przez Karolinę Wej i Wojciecha Babiańskiego, a wydany został przez wydawnictwo Nowa Era. Jest to jeden z lepszych podręczników, z jakim miałam okazję pracować, dlatego szczerze każdemu polecam. 

Jak stosować matematykę w życiu codziennym? 

Matematyka to przedmiot, którego niemal każdy się boi. Na ogół jest to strach na wyrost, po prostu z samego faktu, że czekać nas będzie nauka tego przedmiotu, jesteśmy zestresowani. Jeśli więc chce się czegoś nauczyć młodych ludzi, trzeba dać im książkę, która sprawi, że będą mieli ochotę zgłębiać dany przedmiot. Ten podręcznik daje takie możliwości, gdyż jest po prostu dobrze wymyślony. Ta książka to nie są tylko regułki dotyczące zagadnień matematycznych, a potem ćwiczenia, które pozwalają te reguły utrwalić, ale także uczniowie mają okazję dowiedzieć się, jak tę wiedzę matematyczną wykorzystać w codziennym życiu. Ten podręcznik uczy, jak należy wypełniać formularze PIT, czy jak powinno się wykonywać obliczenia dotyczące prowadzenia firmy. Autorzy stawiają więc na matematykę w codzienności, co jest według mnie wielkim plusem. 

Czy matematyka jest faktycznie królową nauk? 

Główne tematy, jakie poruszane są w tym podręczniku to: wyrażenia algebraiczne, wykres funkcji kwadratowej, wielokąty, trygonometria czy podobieństwa. Wszystko to jednak zostało wytłumaczone w bardzo przystępny sposób. Jest to książka napisana prostym i zrozumiałym językiem. Autorzy zrobili wszystko, aby każdy mógł zrozumieć to, o czym jest mowa w danym rozdziale. Ciekawym pomysłem są rubryki “To się liczy”, w których uczniowie mogą dowiedzieć się, jak dane zagadnienie wykorzystać w codzienności. Jeśli więc szukacie dobrego podręcznika do matematyki, to szczerze polecam ten z Nowej Ery.